Auf deutsch

O. Marek Kotyński

o-marek-kotynskiO. Marek Kotyński - redemptorysta, studiował teologię życia wewnętrznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim oraz na Papieskim Instytucie Duchowości Teresianum w Rzymie, gdzie zdobył stopień doktora teologii. W latach 1994-2001 był kustoszem rzymskiego Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obecnie pracuje jako wykładowca oraz Dyrektor Studiów w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie.
 
Od 22.03.2007 do 30.03.2007 prowadził w naszej Parafii tegoroczne rekolekcje wielkopostne które były okazją do głębszej refleksji nad życiem, nad własnym rozwojem duchowym, a przede wszystkim czasem, w którym pogłębialiśmy relację z kochającym nas Bogiem, odnawiając się przez modlitwę i spotkanie Chrystusa w sakramentach.
 
Taka refleksja jest wyrazem naszego inteligentnego podejścia do własnej egzystencji, gdyż dzisiaj niewielu ludzi potrafi zafundować sobie taki luksus - zarezerwować czas na zastanawianie się nad potokiem codziennych zdarzeń, na odkrywanie prawdziwych wartości życia, na sprawdzanie czy życie przebiega we właściwym kierunku, tzn. czy realizuje nasze najszczytniejsze pragnienia. Dziś wielu ludzi lęka się zajrzeć pod powierzchnię codzienności, bo nie są pewni, czy poradziliby sobie, gdyby przyszło zmierzyć się tak naprawdę ze sobą samym, z własną słabością, z zadawnionym grzechem, czy z pogmatwaniem swego kruchego i naznaczonego bezlitosną przemijalnością życia.
 
Dlatego chrześcijanie w swoich wielkopostnych medytacjach nie liczą zbytnio na siebie samych, ale próbują zmierzyć się z własną tajemnicą w obecności Osoby, która kocha ich nieskończenie, w obecności Chrystusa - Boga, który jest Człowiekiem. On nie wchodzi do ich życia "na siłę" i nie chce przemocą porządkować ich codzienności. Chce raczej pokornie, jak prawdziwy przyjaciel, dotknąć niekłamaną życzliwością ich serca, okazać im współczucie, zrozumieć ich ból i niepokój oraz opatrzyć ich rany. Chce wesprzeć ich tylko serdeczną dobrocią, która daje taką wewnętrzną siłę, by człowiek sam mógł zrozumieć, czego tak naprawdę pragnie i co powinien uczynić, aby rzeczywiście być szczęśliwym.
 
o-marek-kotynskiW gruncie rzeczy, rekolekcje wielkopostne umożliwiają takie spotkanie z Odkupicielem, które inicjuje prawdziwą wzajemną przyjaźń i prowadzi człowieka do coraz głębszego związania z Nim na całe życie, na dobre i na złe. Doprowadzają także do większego otwarcia na innych ludzi, do zrozumienia, że ci "inni" są w rzeczywistości naszymi braćmi i siostrami; że mogą stać się naszymi przyjaciółmi, naszym największym skarbem, a nie tylko niebezpiecznymi rywalami. Dzięki nim możemy odkryć naszą największą wartość, zdolność do kochania, która daje prawdziwy pokój wewnętrzny. Dlatego właśnie należy ich szanować, obdarzać życzliwością i mądrze kształtować z nimi relacje.
 
O. Marek Kotyński CSsR

 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/01_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/02_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/03_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/04_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/05_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/06_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/07_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/08_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/09_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/10_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/11_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/12_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/13_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/14_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/15_Bilder_Goscie.jpg
 • templates/pmk-stuttgart_parafia/images/Goscie_SubInfo/16_Bilder_Goscie.jpg

Biuro parafialne

Stuttgart - Steinhaldenfeld
Zuckerbergstraße 9
70378 Stuttgart

Tel.: 07 11 / 900 54 97
Fax: 07 11 / 900 54 98

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Biuro czynne w:

wtorki
środy
czwartki
piątki

w godz.
w godz.
w godz.
w godz.

12:00 - 14:00
10:00 - 12:00 i 15:00 - 17:00
10:00 - 12:00 i 14:00 - 16:00
13:00 - 16:00

 

 

 

Biblioteka

Czynna w godzinach otwarcia biura i w pierwszy piątek miesiąca w godz. 16:00 - 17:30.